
OBOS Med Gave til MFK Parkinsongruppe
Moss, 22. august 2025 – OBOS har overrakt en gave på 10 000 kroner til Moss Fotballklubbs egen gåfotball-gruppe for personer med Parkinson, kjent som Mr P Moss.
Overrekkelsen fant sted på Melløs, der Eddie Thomas fra OBOS personlig overrakte sjekken til Sverre Johnny Utne – en av ildsjelene i gruppa. Gaven er en anerkjennelse for innsatsen Mr P Moss la ned under årets OBOS FanZone i forkant av kampen mellom Moss og Odd. Her stilte gruppa opp og skapte god stemning med kaffe og boller, sponset av OBOS.

– Vi setter stor pris på bidraget og støtten fra OBOS. Det gir oss motivasjon og muligheter til å fortsette med aktivitetene våre, sier Sverre Johnny Utne.
Utne har selv en ekstra spesiell reise foran seg: Om to uker reiser han til Cardiff i Wales for å representere Norge i det uoffisielle europamesterskapet i gåfotball for personer med Parkinson. Sammen med flere spillere fra Mr P Moss og andre fra hele landet skal han trekke på seg landslagsdrakta – som 73-åring.
I fjor spilte Norge seg helt til finalen på hjemmebane på Melløs, der det ble tap mot Danmark. Nå ser laget fram til nye utfordringer og muligheten til å kjempe om medaljer i årets turnering 6.–7. september i Cardiff.
– Det er en stor opplevelse å få representere Norge. Vi gleder oss til å møte lag fra hele Europa og vise hva vi kan få til, sier Utne.
OBOS og Moss Fotballklubb ønsker hele laget lykke til i mesterskapet.