
Blerton Isufi klar for Molde Fotballklubb
Moss Fotballklubb kan i dag bekrefte at Blerton Isufi er solgt til Molde Fotballklubb. Overgangen trer i kraft umiddelbart, og Blerton avslutter dermed sitt opphold i Moss etter 2,5 sesonger
– takker av etter 2,5 år i Moss FK
Blerton kom til Moss FK i 2023 etter 1,5 år i Fredrikstad FK, og har siden vært en viktig brikke i laget – både på og utenfor banen. Totalt står han med 23 kamper og 6 mål i den gule drakten.
– “Blerton har vært en lojal og dedikert spiller som har bidratt sterkt til miljøet og utviklingen i laget. Når muligheten i Molde dukket opp, ønsket vi å være en klubb som støtter spillerens videre karriere. Vi takker ham for innsatsen,” sier Christian Blad Ausland, Daglig leder i Moss FK.
Overgangen markerer slutten på et viktig kapittel for Blerton – og starten på et nytt, spennende eventyr i Eliteserien med Molde FK.
– “Jeg er utrolig takknemlig for tiden min i Moss FK. Det har vært en ære å spille foran supporterne og representere klubben. Jeg har utviklet meg mye her, og nå ser jeg fram til nye utfordringer i Molde,” sier Blerton Isufi.
Vi retter en stor takk til Blerton for hans innsats og engasjement i både IPOA-Akademiet og Moss Fotballklubb, og ønsker ham alt godt videre i karrieren.
Vi gleder oss til å se deg tilbake på Melløs – allerede til høsten!
