Eggen før "Glimt" kampen
Oppdatert:
(01.8.2000)
Benjamin Bruun og Jan Tore Ophaug blir sidebacker for suspenderte Anders Juliussen og Johan Petter Winsnes i morgendagens kamp mot Bodø/Glimt på Melløs. Benjamins fart kan bli god å ha mot kjappe "Glimt"angripere, mens Ophaugs hodespill kan bli en resurs på dødballsituasjoner.
Undertegnede synes formasjonene begynner å stemme bra offensivt, men enda kan spillerne bli bedre til å utnytte KB sin spisskompetanse. Enerly og Olofsson er i ferd med å ligne på et radarpar, og dersom effektiviteten foran mål forbedres, blir det en panghøst for Moss FK.
Hele klubben er dessuten veldig glade for at Tor Trondsen blir i t.o.m Stabæk-kampen 27.08.00. Det gir oss tid til å forberede Aaron ”Alby” Wilbraham på en plass framme på banen.
I mellomtiden vil vi matche ham forholdsvis forsiktig men allerede i morgen mot Bodø/Glimt, er han en potensiell matchvinner.
”Alby” er stor og sterk, og samtidig veldig bra teknisk. I tillegg er hodespillet hans av god gammel engelsk klasse.
Bodø/Glimt har veldig mange gode offensive kvaliteter, men de er sårbare defensivt. På Melløs klarer vi ofte å stresse og presse motstanderne bra, og den defensive dyktigheten blir også i morgen avgjørende for suksess.
Sportslig hilsen
Knut Torbjørn
Skriv ut artikkelen